İnsan insan…

İçimizdeki ilkellik asla dinmeyecek… Bunu kabullenirse insan ancak farkındalıklara erebiliyor. Ne kadar düz bir cümle değil mi aslında. Tüm birikimimizle ve donanımımızla karşı çıkabiliriz buna. Modern dünyada ilkelliğe yer yok çünkü. Herkes her şeyin en bilgilisi, en üstünü, en karar mercii.

Arkadaşlar şuna uyanmamız lazım. Herkes herhangi bir/ birkaç konuda bilgilidir ve geri kalanlarında bilgisiz ya da az bilgilidir. Yani hepimizin belli konulara kapasitesi var ya da yok. Lütfen şu ilkel iç dünyanızdaki yarışı başka insanlara yansıtmayın. Sizin x konusunda daha çok donanımlı gibi görünüyor olmanız karşınızda y konusunda iyi mi değil mi hiç bilmediğiniz insanı eksik görme yetkisi vermiyor size. Kendinize gelin. Had bilmek en önemli meziyet. Lütfen bilin, ne bileyim öğrenin.

En donanımlı hallerinizde bile like’a bakıyorsunuz, bakmasanız da nasıl da önemsemiyorum diye yine kendinizi üstün görüyorsunuz. Kendinizi sevmek böyle bir şey değil. Öğrenin.. Tamamen sen dili kullanıyorum çünkü biz bundan hoşlanıyoruz. Yerilmekten. Birileri bizi yerecek biz de birilerini yereceğiz ve sınıflar devam edecek. Yarışımız devam edebilsin, üstünlüklerimiz sürsün diye altta kalmalarımızdan haz alıyoruz ne tuhaf dünya.

Yoruldum bu en çağdaş görünümlü kafaların içindeki uçsuz bucaksız ilkelliklerden…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s